sklep auto detailingfacebook swissvax
Znajdujesz się:    HOME DETAILING

Detailing

Czym jest auto detailing?

Auto detailing – to zoptymalizowany proces kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji pojazdów samochodowych, motocykli, łodzi i samolotów lub ich elementów, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Auto detailing podnosi walory estetyczne i użytkowe pojazdu, przedłuża jego żywotność jak również zwiększa jego wartość rynkową .

Mycie kół
Aby nie dopuścić do natychmiastowego zniweczenia efektów mycia samochodu, zawsze najpierw oczyszczamy koła.Opiłki hamulcowe mogą być przyczyną trwałych uszkodzeń na powierzchni obręczy, dlatego też podczas mycia nie wolno zapominać o kołach. Staranna i regularna troska o koła będzie dopełnieniem pięknego wyglądu Twojego samochodu. Do czyszczenia felg używamy naturalnego środka cytrusowego jakim jest swissvax wheel concentrate przy użyciu pędzelka swissvax Wheel brush z bardzo delikatnym włosiem.

Mycie kół Mycie kół Mycie kół


Mycie silnika
Kurz i woda gromadzą się z upływem czasu, ale nie powodują uszkodzeń silnika. Czas na umycie silnika przychodzi wraz z końcem zimy, kiedy woda i sól pozostawiły na nim biały osad. Najlepszym miejscem na umycie silnika jest myjnia samoobsługowa. Takie rozwiązanie gwarantuje, że służące do mycia chemikalia i, w przypadku samochodów starszych, olej nie przedostaną się do wody gruntowej. Tym niemniej, do usuwania brudu nie należy stosować produktów o bardzo silnym działaniu, takich jak środki czyszczące zawierające kwasy, ponieważ mogą one uszkodzić urządzenia elektryczne i elementy z tworzywa. W tym względzie bardziej odpowiednie są wodorozpuszczalne środki do mycia silników. Zalecamy stosowanie Swissvax Engine – koncentratu z dodatkami olejku cytrusowego, który można rozcieńczać z wodą

Mycie silnika Mycie silnika Mycie silnika


Mycie samochodu

Dokładne, lecz delikatne umycie pojazdu stanowi podstawę wszelkich pozostałych czynności. Niestety, z uwagi na wysoką zawartość detergentów, wiele szamponów samochodowych z upływem czasu powoduje starcie powłoki lakieru. Stara zasada, według której do mycia samochodu należy używać wyłącznie wody z kranu również nie znajduje uzasadnienia. Brak szamponu powoduje, że roztwór do mycia nie pozwala na zmiękczenie i usunięcie zabrudzeń.Dlatego też zalecamy stosowanie szamponu Car Bath, który jest koncentratem przyjaznym dla lakieru, skutecznie oddzielającym brud od jego powierzchni. Skład chemiczny szamponu posiada neutralną wartość współczynnika pH i nie stanowi zagrożenia dla wosków Swissvax.

Mycie samochodu Mycie samochodu Mycie samochodu


Dogłębne oczyszczanie

Używając preparatu Swissvax Paint Rubber, przygotowujemy całą lakierowaną powierzchnię, zwracając szczególną uwagę na przednie części samochodu, w tym lusterka boczne. Swissvax Paint Rubber jest produkowaną na bazie związków mineralnych masą, która – nie powodując żadnych uszkodzeń lakieru – w delikatny sposób usuwa z niego osad. Paint Rubber łatwo usuwa nadmierną ilość lakieru, zanieczyszczenia środowiskowe i przemysłowe, sprawiając, że lakierowane powierzchnie stają się nadzwyczaj gładkie.

Dogłębne oczyszczanie Dogłębne oczyszczanie Dogłębne oczyszczanie


Suszenie
W celu superszybkiego wytarcia samochodu do sucha używamy sprężonego powietrza i specjalnych ręczników waflowych ze zwiększoną chłonnością przeznaczonych do osuszania lakierowanych powierzchni samochodowych. Są one łatwe w użyciu, że zazwyczaj nużące wycieranie pojazdu można zakończyć w nieporównywalnie krótszym czasie.

Suszenie Suszenie Suszenie


Oklejanie i zabezpieczenie auta przed korektą
Przed przystąpieniem do korekty lakieru, auto poddajemy procesowi oklejania i zabezpieczania w celu uniknięcia nieporządanych efektów takich jak przetarcia i odbarwienia elementów plastikowych, chromowanych, dachów cabrio itp. jak również przedostawania się pyłu polerskiego do silnika,wnęk,szczelin itp.

Oklejanie i zabezpieczenie auta przed korektą Oklejanie i zabezpieczenie auta przed korektą Oklejanie i zabezpieczenie auta przed korektą

 

Usługe Auto detailing, a inaczej  car detailing świadczymy w mieście Warszawa.