356

Wosk do lakierów syntetycznych stosowanych między innymi w Porsche 356, Mercedes-Benz 300 SL i 190SL.Wosk 356 został specjalnie opracowany dla syntetycznych lakierów żywicznych (zawiera 40% ultra czystego brazylijskiego wosku karnauba). Oferowane przez swissvax woski specjalne zostały opracowane, i wyprodukowane w zakładach firmy z myślą o konkretnych rodzajach lakieru. Są one dostosowane do szczególnych wymagań i właściwości określonych systemów lakierniczych.
Blau-Weiss

Wosk przeznaczony do lakierów BMW. Blau-Weiss został specjalnie stworzony dla samochodów marki BMW. Indywidualnie opracowana receptura powoduje efekt długowieczności dzięki czemu nasza warstwa wosku utrzymuje się dłużej na lakierach tej marki jednocześnie chroniąc bardzo wrażliwe powłoki stosowane w modelach BMW. Zawiera ultra czysty brazylijski wosk karnauba (40% objętości) co daje jednakowy stopień połysku jak wosk Saphir czy Zuffenhausen.
Concorso

Oto nasz słynny wosk nadający głęboki i reprezentacyjny połysk o efekcie „mokrej” powierzchni. Posiada również wysoką skuteczność podczas stosowania na lakierze bezbarwnym. Wosk Concorso jest wzbogacony ekstraktami z oleju kokosowego oraz cynamonowego, a 50% jego objętości stanowi ultraczysty, niebielony żółty brazylijski wosk karnauba, zapewnia lakierowanej powierzchni połysk, jaki zazwyczaj spotyka się jedynie na klasycznych pojazdach zdobywających laury podczas gal samochodowych. Concorso jest woskiem, który po raz pierwszy rozsławił markę Swissvax podczas wystaw klasycznych samochodów oraz imprez organizowanych przez kluby zrzeszające takie pojazdy.
Crystal Rock Wax

76% objętości wosku stanowi najczystszy brazylijski wosk carnauba. W efekcie nałożenia warstwy wosku, lakier w samochodzie staje się gładki i błyszczący , jak również otrzymuje bardzo trwałą ochronę w postaci powłoki hydrofobowej – Taka zawartość wosku przynosi połysk nawet kolorom białym i srebrnym. Warstwa wosku „Paul Dalton Crystal Rock "może utrzymywać się od 6 do 12 miesięcy i może zostać „wspomagana" dodatkowymi warstwami uzyskując jeszcze większą ochronę. Przy kontakcie lakieru z wodą, „Crystal Rock Wax” pęcznieje i zamyka pory. Prowadzi to do kropelkowania i strumieniowania wody, które jest charakterystyczne dla samochodów, przechodzących treatment z zawartością wosku Carnauba.
Divine

Najbardziej ekskluzywny wosk na świecie - dobierany do każdego auta i lakieru na specjalne zamówienie. Swissvax Divine jest najbardziej ekskluzywnym woskiem samochodowym na świecie - specjalnie sformułowany i mieszany dla indywidualnych potrzeb samochodu i jego lakieru. Każdego roku Swissvax przygotowuje specjalną mieszankę dla ograniczonej liczby entuzjastów, używając do tego ponad 60%! wosku karnauba pierwszej klasy! Divine jest najtwardszym i najbardziej naturalnym ze znanych obecnie wosków na świecie a jego wysoka zawartość procentowa karnauba sprawia niesamowity połysk.
Finesse

Wosk opracowany specjalnie dla powłok stosowanych w marce LEXUS.Przeznaczony jest do lakierów stosowanych w marce LEXUS jak również do powłok występujących w Toyotach. Charakteryzuje się wyższym stężeniem ultraczystego brazylijskiego wosku karnauba (40%) i długotrwałą ochroną w przypadku marki LEXUS. Wzbogacony olejkami kokosowymi i avocado nadaje wysoki połysk i tworzy warstwę ochronną naszej powłoki.
Glacier

Wosk opracowany wyłącznie dla białych lakierów. Glacier (z ang. Lodowiec) jest woskiem specjalnie stworzonym do białych lakierów (woski te mogą być stosowane tylko i wyłącznie na białych powłokach lakierniczych!). Specjalna formuła dirt-repellent zapobiega powstawaniu czarnych smug występujących po deszczu a optyczne rozjaśniacze (podobnie jak Quick Finish) pomagają sprawić, że biel nabiera wysokiego połysku. Zawartość karnauba w tym wosku to 40% objętości.
Mirage

Przeznaczony do konserwacji nowoczesnych lakierów wodorozcieńczalnych. Mirage charakteryzuje się wyższym stężeniem ultraczystego brazylijskiego wosku karnauba (40% objętości) i stanowi znakomite rozwiązanie dla nowoczesnych lakierów rozcieńczanych wodą.
Mystery

Produkuje się go w oparciu o objętą tajemnicą recepturę, początkowo zarezerwowaną do osobistego użytku Hansa Anwandera, której 55% objętości stanowi najczystszy biały i niebielony naturalny wosk karnauba klasy pierwszej.Produkt ten zawiera duże ilości estrów woskowych, alkoholi woskowych i łańcuchowych kwasów tłuszczowych. Jest wzbogacony ekstraktami z kokosów, migdałów oraz wanilii i zapewnia fantastyczny połysk nawet na starszych powłokach lakierniczych nakładanych w jednym cyklu technologicznym.
Nitro

Wosk do lakierów Nitro stosowanych w starych samochodach.Wosk opracowany z myślą o lakierze nitrocelulozowym z lat (1930-1965). Zapobiega powstawaniu efektu „kredowania” i utrzymuje połysk powierzchni lakieru. Zawartość karnauba to 30% objętości
Onyx

Standardowy wosk do każdego rodzaju lakieru.Idealnie wyważone stężenie oleju zapobiega powstawaniu mgiełki na ciemnych powierzchniach lakieru, nadaje jej olśniewający połysk – bez smug – natomiast wysoka zawartość żółtego brazylijskiego wosku karnauba (30% objętości) zapewnia lakierom w ciemnym kolorze (zwłaszcza czarnym) ochronę przed zarysowaniami spowodowanymi kurzem i myciem.
Samurai

Samurai jest opracowany z myślą o powłokach stosowanych w autach japońskich.To specjalna mieszanka przeznaczona dla samochodów japońskich wyprodukowanych po 1988 r. Jest dostosowana do ich szczególnych wielowarstwowych powłok lakierniczych typu jis-3 i zapewnia powierzchni doskonały połysk i ochronę. Zawartość wosku karnauba wynosi 30% objętości
Scuderia

Przeznaczony do lakierów stosowanych w autach włoskich.Wosk ten charakteryzuje się wyższym stężeniem ultraczystego brazylijskiego wosku karnauba (40% objętości). Właściwości tego wyjątkowego wosku są dostosowane do wymagań włoskich pojazdów, takich jak Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Maserati, Lancia i Lamborghini.
Shield

Wosk ochronny zawierający specjalną recepturę PTFE. Przed zastosowaniem należy użyć środek Paint Rubber i Cleaner Fluid.Swissvax Shield jest bardzo trwałym woskiem przeznaczonym do stosowania w ciężkich warunkach pracy na lakierowanych powierzchniach nowoczesnych samochodów i pojazdów sportowo-terenowych typu SUV. Ze względu na niemal legendarny już efekt „nieprzyklejania” substancji, przyleganie zabrudzeń i owadów do naszego wysoce skoncentrowanego naturalnego wosku zawierającego PTFE jest prawie niemożliwe – tak jak w przypadku smażonego jajka, które nie przykleja się do patelni pokrytej materiałem PTFE.
Viking

Wosk opracowany z myślą o powłokach stosowanych w Saab i VolvoWosk viking został opracowany dla lakierów takich marek jak volvo i saab. Unikalnie dostosowana receptura i 30% wosku karnauba zapewniają pełną ochronę i połysk przez długi czas.
Zuffenhausen

Przeznaczony specjalnie dla nowoczesnych modeli Porsche.Wosk ten charakteryzuje się wyższym stężeniem ultraczystego brazylijskiego wosku karnauba (40% objętości). Wosk Zuffenhausen opracowano z myślą o dwuskładnikowych powłokach stosowanych w nowoczesnych modelach Porsche.

Pneu

Jest emulsją składającą się ze środków konserwujących nadających matowy połysk. Uzupełnia wilgoć utraconą przez mieszankę gumową i chroni powierzchnię przed przebarwieniami oraz pęknięciami. Swissvax Pneu gwarantuje brak szkodliwego oddziaływania na opony, obręcze i lakier samochodu i jest łatwy w stosowaniu.
Pneu White

Utrzymanie w czystości tak eleganckich opon nie jest łatwe. Nieumyślny kontakt z krawężnikiem może zostawić na nich trwałe ślady. Pneu White ułatwia czyszczenie i utrzymanie czystości opon, a przy tym jest niezawodny! Po prostu nanieś go na aplikator Pneu White, rozsmaruj i pozostaw na kilka minut, a następnie spłucz czystą wodą.

Car Bath

Miękki jak deszczówka, Car Bath jest przyjaznym dla lakieru szamponem (koncentrat), który skutecznie oddziela brud od powierzchni lakierowanej. Neutralna wartość współczynnika pH powoduje, iż Twoje wysokiej jakości wykończenie woskiem Swissvax nie będzie zagrożone
Clean Fluid Medium

Likwiduje przebarwienia i utlenienia lakieru, żrące ptasie odchody oraz zarysowania. Wcieranie powoduje tarcie pomiędzy mikro ziarenkami produktu, co prowadzi do coraz delikatniejszego polerowania ściernego.
Clean Fluid Regular

Roztwór do konserwacji lakieru, posiadający właściwości odżywcze dzięki zawartym „gęstym” olejkom polerującym i brakiem substancji ściernych. Działanie płynu Cleaner Fluid kończy się tuż przy właściwej warstwie lakieru i nie wywołuje jej zarysowań. Jego stosowanie całkowicie eliminuje ślady zarysowań, drobne rysy, smołę, soki roślinne i resztki starego wosku jak również wypełnia pory lakieru konserwując go i pozostawiając idealnie gładką powierzchnię. Konwencjonalne środki do polerowania zawdzięczają swoje właściwości zawartym w nich substancjom ściernym. Ich wadą jest to, że prowadzą do starcia lakieru, ponieważ cząsteczki substancji ściernych nieustannie przenikają przez warstwę nowego lakieru.
Clean Fluid Strong

Likwiduje przebarwienia i utlenienia lakieru, żrące ptasie odchody oraz zarysowania. Wcieranie powoduje tarcie pomiędzy mikro ziarenkami produktu, co prowadzi do coraz delikatniejszego polerowania ściernego. Można również użyć polerki obrotowej o zmiennej prędkości pracującej przy niskiej prędkości obrotowej. Ważne jest jednak, aby polerka znajdowała się w ciągłym ruchu. W przypadku bardzo zniszczonych powierzchni użyj tarczy polerskiej z wełny syntetycznej lub uniwersalnej polerki typu gąbkowego.
Clean Fluid Professional

Likwiduje przebarwienia i utlenienia lakieru, żrące ptasie odchody oraz zarysowania i hologramy. Stosować przy użyciu maszyny polerskiej.Wcieranie powoduje tarcie pomiędzy mikro ziarenkami produktu, co prowadzi do coraz delikatniejszego polerowania ściernego likwidując hologramy i rysy. Środek należy używać przy pomocy maszyn polerskich.
Paint Rubber

Swissvax Paint Rubber jest produkowaną na bazie związków mineralnych masą, która – nie powodując żadnych uszkodzeń lakieru – w delikatny sposób usuwa z niego osad. Paint Rubber łatwo usuwa nadmierną ilość lakieru, zanieczyszczenia środowiskowe i przemysłowe, sprawiając, że lakierowane powierzchnie stają się wyjątkowo gładkie. Stosować przed użyciem środka Cleaner Fluid.
Quick Finish

Wspaniały połysk już po chwili. Nie potrzeba więcej niż dwie minuty, aby Twój samochód zyskał „świeżo woskowany” wygląd. Swissvax Quick Finish – preparat do szybkiego czyszczenia lakieru – jest brakującym ogniwem pomiędzy myciem a woskowaniem. W ciągu zaledwie kilku sekund, bez wody usuwa kurz, tłuszcz, brud i odchody ptaków. Jego stosowanie jest całkowicie bezpieczne dla nałożonej warstwy wosku Swissvax oraz dla wszystkich lakierowanych powierzchni.

Autobahn

Przeznaczony do kół wosk poprawia powierzchnię kół, nadając jej wyraźny gładki połysk i pomaga wyeliminować problem opiłków hamulcowych. Opiłki hamulcowe, sól drogowa, stosowane zimą silne chemikalia, wilgoć i brud napotykają na barierę nie do przebycia – ochronną i termoodporną warstwę wosku karnauba, wzbogaconą materiałem PTFE. Czyszczenie kół będzie trwało nieporównywalnie krócej niż dawniej. Wosk do kół „Autobahn” można bez obaw stosować do kół wykonanych z aluminium, polerowanego aluminium, powlekanego aluminium, magnezu, chromu, pokrytych lakierem bezbarwnym i malowanych. W celu utrzymania nienagannego stanu kół, wosk można stosować na kołach zarówno używanych, jak i nowych.
Wheel

Jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów felg.Ten wzbogacany miętą pieprzową koncentrat do mycia kół skutecznie oddziela brud i pył z klocków hamulcowych od powierzchni koła.

Crystal Glass Cleaner

Preparat Swissvax Crystal jest wstępnie zmieszanym i gotowym do użycia środkiem do czyszczenia szyb.Crystal zdobędzie uznanie nawet doświadczonych entuzjastów konkursów elegancji. Czyści szybko, nie pozostawiając smug i nie powoduje uszkodzeń warstw przyciemniających ani folii umieszczonych na szybach.
Rain-X

Preparat Rain-X sprawia, że na szklanych powierzchniach woda po prostu zamienia się w krople, co zapewnia idealnie czystą powierzchnię szyb, bez żadnych smug, a także doskonałą widoczność podczas deszczu, nawet przy mniej skutecznej pracy wycieraczek. Fakt ten nabiera szczególnego znaczenia w nocy w przypadku pojazdów nadjeżdżających z przeciwka. Pozostałości po owadach można usunąć przy użyciu zwykłej wilgotnej ściereczki. Środek Rain-X nie zostanie zmyty nawet po wizycie w automatycznej myjni samochodowej.