sklep auto detailingfacebook swissvax
Znajdujesz się:    HOME SWISSVAX

Swissvax - Historia

 

Producent wosku od 1930 r.

Swissvax SwitzerlandProdukowany w Szwajcarii, Swissvax jest jedynym w swoim rodzaju systemem do pielęgnacji samochodów. W jego skład wchodzą zintegrowane produkty służące do mycia, czyszczenia i konserwacji.

Podobnie do wielu innych wspaniałych produktów, nasze woski pierwotnie były przeznaczone do zastosowań kuchennych. Stara apteka Anwander spełniała funkcję laboratorium, a także zakładu produkcyjnego pierwszych słoików „Antikwachs” – preparatu opracowanego z myślą o cennych antykach i lakierach.

Swissvax SwitzerlandTe właśnie pierwsze słoiki „Antikwachs” dały początek trwającemu już trzy pokolenia zamiłowaniu rodziny Anwander do farb, lakierów i wosków. Na przestrzeni lat pierwsze produkty poddawano udoskonaleniom. Szwajcarski zakład, który początkowo prowadził produkcję jedynie na prywatny użytek założyciela firmy - dziadka Hansa Anwandera – obecnie z oddaniem nieustannie wzbogaca ofertę produktów i opracowuje nowe preparaty w reakcji na potrzeby klientów, kwestie środowiskowe i zmiany technologiczne.

W przypadku każdego opakowania Swissvax, mieszanie oraz napełnianie nadal wykonuje się wyłącznie metodami ręcznymi, ponieważ rzadkie, naturalne składniki wykorzystywane w produktach Swissvax uniemożliwiają obróbkę przemysłową. Dążąc do uzyskania najwyższej jakości wosku i systemu pielęgnacji samochodów, nie zgadzamy się na żaden kompromis. Zapraszamy do wypróbowania systemu Swissvax i przekonania się, dlaczego nasze produkty cieszą się sławą wśród entuzjastów motoryzacji w całej Europie.


Inna jakość

Swissvax SwitzerlandW przeciwieństwie do zwykłych „środków do polerowania”, woski Swissvax nie zawierają substancji ściernych. Ich oferta jest przystosowana do wszystkich rodzajów lakierów. Charakteryzują się jednakową skutecznością działania zarówno w przypadku lakierów starych, jak i nowoczesnych lakierów wodorozpuszczalnych.

System Swissvax obejmuje dwa składniki, tj. przeznaczony do oczyszczania powierzchni przed zabiegiem olej PRE-WAX oraz wosk. Swissvax, bardzo łatwy w stosowaniu, nie pozostawia żadnych białych resztek ani osadów na połączeniach elementów oraz w szczelinach.

Swissvax SwitzerlandWosk karnauba jest najczystszym, najmocniejszym i najbardziej przezroczystym naturalnym woskiem na świecie. Pozyskuje się go z górnej powierzchni liści kopernicji - palmy o wachlarzowatych liściach, występującej na obszarach północnej Brazylii. Najwyższą jakość i najcenniejszą postać ma rzadki wosk karnauba klasy pierwszej, wykorzystywany w woskach Swissvax. Stopień połysku wzrasta wraz z zawartością wosku karnauba w składzie chemicznym produktu.

Pomimo iż wiele dostępnych na rynku produktów do pielęgnacji samochodów zawiera wosk karnauba, to najczęściej występuje on w postaci płynnej i stanowi zazwyczaj około 5% objętości produktu. W przeciwieństwie do tych produktów, woskom Swissvax nadaje się formę pasty, co pozwala na uzyskanie dużo wyższej zawartości wosku karnauba, tj. na poziomie od 30% do ponad 76% objętości. Rolę nośników dla omawianego wosku spełniają olejki eteryczne, takie jak olejek cynamonowy, olej avocado i wanilia.

Swissvax Switzerland

W odróżnieniu od zwykłego środka do polerowania, który jedynie poleruje lakierowaną powierzchnię, wysuszając i „zubażając” niższe warstwy lakieru, Swissvax regeneruje cenne oleje pierwotnej powłoki lakierniczej. Wymienione powyżej olejki eteryczne, tj. olejek cynamonowy oraz olej avocado i wanilia, nadają produktom Swissvax wspaniały aromat i zapewniają niewiarygodny połysk, bez widocznych na powierzchni śladów. Co więcej, wyjątkowy skład chemiczny naszych produktów to źródło blasku, który wykracza poza tradycyjne znaczenie słowa „połysk”.

Produkty w niemieckojęzycznych krajach znane są również pod nazwą Swizöl, Swizol, Swissol